| 
Мартин Чой, пилот на EKO Racing и BMW Motorrad CSEU, ще има нов съотборник още от следващия кръг на световния ендюрънс шампионат, разкри самият той при пристигането на летище "София" след героичното завършване на най-тежкия кръг в календара - 24 часа на Льо Ман.
Българинът сподели впечатленията си от състезанието във Франция и говори за трудностите през денонощието на пистата, а освен това обяви, че ще кара заедно с пилота от MotoGP - Лукаш Пешек. Това ще се случи на 12-те часа на Портимао на 10-11 юни, като прякото предаване от състезанието ще бъде излъчвано в ефира на Евроспорт.
|
|
|
| Българският пилот на BMW Motorrad CSEU Мартин Чой сътвори истински подвиг по време на състезанието "24 часа на Льо Ман" и изпълни отборната цел, след като видя карирания флаг в неделя следобед, въпреки че кара на обезболяващи медикаменти. Останал единствен пилот за BMW за близо 15 часа, българинът изцеди силите си докрай, но докара мотора до финалната права. Състезанието започна по най-лошия възможен начин за BMW Motorrad CSEU, след като словенецът Янеш Прошеник падна лошо след старта, контузи се и натоварването беше прехвърлено изцяло върху Чой и Роланд Реш. Австриецът обаче изчерпа физическите си сили и остави българина сам на пистата след полунощ. Чой даде всичко от себе си и изкара състезанието докрай, почивайки само веднъж по-дълго - между 4:30 и 7:30 в неделя сутринта местно време.
|
|
|
| 
Мотоциклетният пилот Мартин Чой е готов за дебюта си в Световния шампионат за издръжливост (EWC). Той очаква старта на "24-те часа на Льо Ман", който ще бъде даден в 15.00 часа днес.
Като част от отбора на "БМВ Моторрад" Чой ще стане първият българин, участвал в EWC. Състезателят заяви, че условията, при които се очаква да се проведе надпреварата, ще са "брутални".
|
|
|
| 
Българският състезател по мотоциклетизъм Мартин Чой ще стартира участието си в Световния Ендурънс Шампионат с 38-то издание на „24 часа на Льо Ман“. Това е първо появяване на българин в престижното състезание и нов връх в професионалната кариера на Чой. Пилотът ще бъде част от отбора на BMW Motorrad. Освен в „24 часа на Льо Ман“, той ще се състезава и в останалите три кръга от надпреварата – Портимао, Ошерслебен и легендарните „8 часа на Сузука”. Стартът на шампионата ще бъде предаван пряко по Евроспорт 2 на 9-и април, събота, от 15,45 часа
|
|
|
| 
Проявен е сериозен интерес към подготвения от Община Дупница мащабен проект за изграждането на голям туристически и ски център. Автор на проекта е известния в планинско- алпийските и архитектурните среди арх. Емил Леков, ръководител на проектанския екип от архитектурно студио „ИВИС- Проектиране и Дизайн”, които са проектанти на ски центровете в Банско, Пампорово, Витоша, Добринище, Паничище и други.
|
|
|
|
|
|
|
|
| Страница 1 от 45 |